fbpx
Generic filters
Search in title

Implementing and Operating Cisco Enterprise Network Core Technologies (ENCOR) Eğitimi

Eğitim Hakkında

Implementing and Operating Cisco Enterprise Network Core Technologies (ENCOR) Eğitimi“, Cisco’nun Kurumsal Ağ Çekirdek Teknolojileri üzerinde genel bir anlayış edinmek isteyenler için kapsamlı bir eğitim sunar. Bu eğitim, Cisco’nun çekirdek teknolojilerini ve ileri seviye becerileri ele alır.

Eğitim, Cisco Enterprise Network Core Technologies’ın temel özelliklerini, ağ tasarımı, performans iyileştirme, güvenlik ve diğer kilit kavramları öğretir. Katılımcılar, gerçek hayattan örnekler ve projeler aracılığıyla Cisco çekirdek teknolojileri konusundaki bilgilerini artırırlar.

Eğitim ayrıca, kurumsal ağ çekirdek çözümlerinin Cisco tabanlı olarak tasarlanması ve geliştirilmesi sürecinde hangi araç ve teknolojilerin nasıl kullanılabileceğini de öğretir. Katılımcılar, veri işleme, performans iyileştirme, ağ tasarımı ve güvenlik ve diğer temel özelliklerin nasıl yönetileceğini öğrenirler. Ayrıca, Cisco ile kurumsal ağ çekirdek çözümlerinin nasıl tasarlanıp yönetileceğini de anlarlar.

Implementing and Operating Cisco Enterprise Network Core Technologies (ENCOR) Eğitimi”, Cisco tabanlı kurumsal ağ çekirdek çözümleri tasarlama ve yönetme sürecinin tüm temel yönlerini kapsar. Katılımcılar, etkili kurumsal ağ çekirdek çözümleri tasarlamaya ve geliştirmeye başlamadan önce ihtiyaç duyacakları ileri seviye becerileri kazanırlar.

Eğitim programı, Cisco Enterprise Network Core Technologies konularının temelleriyle başlar. Katılımcılar, ağ tasarımı, performans iyileştirme ve güvenlik gibi temel kavramları öğrenirler. Ayrıca, Cisco tabanlı kurumsal ağ çekirdek çözümlerinin tasarlanması ve yönetilmesi konusunda nasıl bir rol oynadığına dair bilgi sahibi olurlar. Bu bilgiler, katılımcıların kurumsal ağ çekirdek çözümleri tasarlama sürecinde ihtiyaç duyacakları temel yapı taşlarını oluşturur.

Eğitimde, Cisco ve bununla ilişkili temel özellikler ve bileşenler üzerinde duruyoruz. Bu, katılımcılara veri işleme, ağ tasarımı ve güvenlik gibi temel yetenekleri kazandırır. Konu akışları, ağ tasarımı ve kurumsal ağ çekirdek teknolojileri yönetimi gibi temel konuları işler.

Son olarak, bir kurumsal ağ çekirdek çözümünün nasıl Cisco tabanlı geliştirileceği hakkında bilgi veriyoruz. Bu bilgiler, katılımcıların kurumsal ağ çekirdek çözümlerini başarılı bir şekilde Cisco ile tasarlamalarına ve geliştirmelerine yardımcı olur.

Diğer tüm Cisco eğitimlerimizi ve Sistem ve Network eğitimlerimizi buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Neler Öğreneceksiniz?

Cisco Enterprise Network Core Technologies (ENCOR) eğitimi, ağ tasarımı, ağ kurulumu, ağ yönetimi ve ağ güvenliği alanlarındaki temel teknolojileri kapsar. Bu eğitim kapsamında aşağıdaki konular hakkında bilgi edinebilirsiniz:
 1. Ağ Temelleri: Ağ terminolojisi, ağ topolojileri, OSI ve TCP/IP referans modelleri, IPv4 ve IPv6 adresleme, subnetting, VLANlar ve diğer temel ağ kavramları.
 2. Ağ Tasarımı: Cisco’nun uyguladığı ağ tasarım metodolojisi olan Cisco Design Model (CDM), Enterprise Campus Architecture, Enterprise Edge Architecture, WAN teknolojileri ve ağ tasarımı best practices.
 3. Ağ Kurulumu: Cisco ağ cihazlarının kurulumu, Cisco IOS işletim sistemi, IOS yazılımı yönetimi, ağ cihazlarının yapılandırılması, DHCP ve DNS yapılandırması, NAT, QoS, HSRP ve VRRP gibi protokollerin yapılandırılması.
 4. Ağ Yönetimi: Cisco’nun ağ yönetimi araçları ve protokolleri, ağ izleme ve yönetimi, syslog, SNMP, NetFlow, IP SLA ve diğer protokoller, Cisco Prime Infrastructure yönetimi.
 5. Ağ Güvenliği: Ağ güvenliği tehditleri ve çözümleri, güvenlik politikaları, güvenlik teknolojileri, AAA protokolleri, VPN teknolojileri, Cisco Identity Services Engine (ISE) yönetimi.
 6. SDN ve Yeni Teknolojiler: SDN, Cisco ACI, Cisco DNA Center, Cisco Meraki, SAN teknolojileri, IoT teknolojileri gibi yeni teknolojiler ve trendler.
ENCOR eğitimi, Cisco sertifikasyon programlarından CCNP Enterprise sertifikası için gerekli bir adımdır ve büyük işletmelerdeki ağ yöneticileri, ağ mühendisleri ve ağ mimarları için önemli bir eğitimdir.

Ön Koşullar

ENCOR eğitimi, ağ tasarımı, ağ kurulumu, ağ yönetimi ve ağ güvenliği konularında temel bir anlayışa sahip olan ağ yöneticileri, ağ mühendisleri ve ağ mimarları için tasarlanmıştır. Bu nedenle, aşağıdaki ön koşullar ENC OR eğitimine katılmak için gereklidir:
 1. Cisco CCNA Routing and Switching sertifikası veya eşdeğer bilgi ve tecrübe: CCNA Routing and Switching sertifikası, ağ terminolojisi, temel yönlendirme ve anahtarlama, ağ yapılandırması, ağ güvenliği ve diğer temel ağ konularında derin bir anlayışa sahip olduğunuzu gösterir.
 2. Temel IP adresleme becerileri: IPv4 ve IPv6 adresleme konularında temel bilgi sahibi olmak gerekir.
 3. Temel ağ terminolojisi: OSI modeli, TCP/IP protokolleri, ağ topolojileri, VLANlar, DHCP, DNS ve diğer temel ağ kavramları hakkında bir anlayışa sahip olmak gerekir.
 4. Ağ cihazı yapılandırması becerileri: Cisco IOS işletim sistemi ve CLI kullanımı hakkında temel bilgi sahibi olmak gerekir.
Bu ön koşulların yanı sıra, ağ tasarımı, ağ kurulumu, ağ yönetimi ve ağ güvenliği konularında deneyimli olmak da faydalı olacaktır.

Kimler Katılmalı

ENCOR eğitimi, büyük işletmelerdeki ağ yöneticileri, ağ mühendisleri ve ağ mimarları için tasarlanmıştır. Ayrıca, aşağıdaki kişiler de eğitime katılabilir:
 1. Ağ teknisyenleri: Ağ teknisyenleri, ENC OR eğitimine katılarak ağ tasarımı, ağ kurulumu, ağ yönetimi ve ağ güvenliği konularında daha ileri bir anlayışa sahip olabilirler. Bu, ağ teknisyenlerinin daha karmaşık ağ problemlerini çözme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olabilir.
 2. Sistem yöneticileri: Sistem yöneticileri, eğitim sayesinde ağ ve sistemler arasındaki etkileşimler hakkında daha iyi bir anlayışa sahip olabilirler. Bu, ağ ve sistemlerin daha verimli bir şekilde yönetilmesine yardımcı olabilir.
 3. Ağ yöneticisi adayları: Ağ yöneticisi olmak isteyen kişiler, ENC OR eğitimine katılarak ağ teknolojileri konusunda bilgilerini genişletebilirler. Ağ yöneticisi olmak için gereken temel becerileri ve bilgileri öğrenebilirler.
ENCOR eğitimi, Cisco sertifikasyon programlarından CCNP Enterprise sertifikası için de gereklidir. Bu nedenle, ağ yöneticileri, ağ mühendisleri ve ağ mimarları için kariyerlerini ilerletmek isteyenler de eğitime katılabilirler.

Outline

 • Examining Cisco Enterprise Network Architecture
 • Understanding Cisco Switching Paths
 • Implementing Campus Lan Connectivity
 • Building Redundant Switched Topology
 • Implementing Layer 2 Port Aggregation
 • Understanding EIGRP
 • Implementing OSPF
 • Optimizing OSPF
 • Exploring EBGP
 • Implementing Network Redundancy
 • Implementing NAT
 • Introducing Virtualization Protocols And Techniques
 • Understanding Virtual Private Networks And Interfaces
 • Understanding Wireless Principles
 • Examining Wireless Deployment Options
 • Understanding Wireless Roaming And Location Services
 • Examining Wireless AP Operation
 • Understanding Wireless Client Authentication
 • Troubleshooting Wireless Client Connectivity
 • Introducing Multicast Protocols
 • Introducing QoS
 • Implementing Network Services
 • Using Network Analysis Tools
 • Implementing Infrastructure Security
 • Implementing Secure Access Control
 • Understanding Enterprise Network Security Architecture
 • Exploring Automation and Assurance Using Cisco DNA Center
 • Examining the Cisco SD-Access Solution
 • Understanding the Working Principles of the Cisco SD-WAN Solution
 • Understanding the Basics of Python Programming
 • Introducing Network Programmability Protocols
 • Introducing APIs in Cisco DNA Center and vManage

Eğitim Talep Formu

CISCO Eğitimi

CISCO eğitimi, katılımcılara CISCO ağ ve iletişim teknolojileri konusunda kapsamlı bir bilgi ve beceri sağlar. Bu eğitim, CISCO ağ ürünleri ve sistemleriyle ilgili temel ve

Eğitimi İncele »

IPv6 Eğitimi

IPv6 Eğitimi, İnternet Protokolünün (IP) yeni sürümü olan IPv6’nın tasarımı, işleyişi ve uygulamaları üzerine yoğunlaşan detaylı bir programdır. Bu eğitim, ağ yöneticileri, sistem mühendisleri, siber

Eğitimi İncele »