fbpx
Generic filters
Search in title

İleri Seviye (Advanced) Flutter Eğitimi

Eğitim Hakkında

İleri Seviye (Advanced) Flutter Eğitimi“, mobil uygulama geliştirme sürecinde beceri kazanmak isteyenler için tasarlanmıştır.  Flutter platformuna odaklanan ileri düzey bir eğitim programıdır. Android ve iOS gibi platformlar için daha karmaşık ve işlevsel uygulamalar geliştirmek isteyenlerin, gerekli ileri düzey beceri ve bilgi birikimini kazanmalarına yardımcı olur.

Flutter’ın Dart programlama dili ile entegrasyonuna odaklanan bu eğitimde, katılımcılar Dart’ın ileri seviye özelliklerini öğrenirler. Ardından metaprogramlama, mixinler ve extension’lar gibi konuları öğrenirler. Dart’ın ileri düzey özelliklerini ve modern sözdizimini keşfederler. Çapraz platform uygulamalar geliştirmek için gerekli daha kapsamlı bilgileri edinirler.

Bu eğitimde, Flutter SDK’nın ileri seviye özelliklerini anlamayı ve kullanmayı öğretiyoruz. Flutter widget’ları ve çerçeveleri hakkında daha detaylı bilgi veriyoruz. Özel widget’lar oluşturma ve mevcut widget’ları genişletme gibi konular, katılımcılara daha karmaşık kullanıcı arayüzleri tasarlama ve animasyonlar oluşturma yeteneği kazandırır.

Eğitim, veri durum yönetimi, veritabanı entegrasyonu gibi ileri düzey konseptler üzerinde duruyor. Bununla beraber Stream’ler, Future’lar, asenkron fonksiyonlar ve soket programlama gibi ileri düzey asenkron programlama konseptlerine derinlemesine inceliyoruz.

Son olarak, eğitim uygulama yayımlama stratejileri ve uygulamaların GooglePlay ve AppStore’a yüklemesi üzerinde durur. Bunun yanında ileri düzey pazarlama taktikleri ve feedback alımı ve uygulamaya entegrasyonunda katılımcılara rehberlik ediyoruz.

Özetle, “İleri Seviye (Advanced) Flutter Eğitimi”, katılımcılara Dart programlama dili ve Flutter SDK ile çapraz platform için daha karmaşık ve işlevsel uygulamalar geliştirmeyi öğretir. Örnekler ve gerçek projelerle desteklenen, kapsamlı ve çok yönlü bir eğitim programıdır. Geliştiriciler bu eğitimle teknik yeteneklerini daha da artırır. Aynı zamanda kullanıcı odaklı ve yüksek performanslı uygulamalar yaratma konusunda ilham alırlar.

Diğer tüm Flutter ve Mobil Uygulama Geliştirme eğitimlerimiz için buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Neler Öğreneceksiniz?

Advanced Flutter eğitiminde şu konuları öğrenebilirsiniz:  
 1. Flutter’ın ileri seviye özellikleri: Custom Painting, Animations, Flutter for Web ve Flutter for Desktop gibi
 2. Gelişmiş widgetler: StreamBuilder, InheritedWidget, Provider gibi
 3. Performans optimizasyonları: Async programming, Hot reload, Debugging gibi
 4. Flutter ile veri yönetimi: SQLite, Firebase veya RESTful API kullanarak veri kaydetme, okuma ve güncelleme
 5. Uygulama güvenliği: SQL Injection, XSS, CSRF gibi güvenlik tehditleri ve nasıl önleneceği
 6. Test ve debug: Unit testing, Widget testing, Code coverage gibi
 7. Uygulama dağıtımı: Google Play Store veya App Store’a uygulama yayınlama
Bu liste tamamı değildir ve eğitimin içeriği farklı eğitim veren kurumlarda değişebilir. Ancak genel olarak, Advanced Flutter eğitimi, Flutter ile uygulama geliştirme konusunda daha ileri seviyede bilgi ve tecrübe kazanmanızı hedefler.

Ön Koşullar

Advanced Flutter eğitimine katılmak için genellikle şu ön koşullar istenir:  
 1. Temel seviyedeki Flutter eğitimini tamamlamış olmanız: Advanced Flutter eğitiminde kullanılan kavramlar ve teknikler temel seviyedeki eğitimde anlatılmış olmalıdır.
 2. Programlama dilleri hakkında bilgi sahibi olmanız: Advanced Flutter eğitimi, öncelikle Dart programlama dili üzerinde odaklanır ancak genel olarak programlama dilleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.
 3. Uygulama geliştirme deneyimi: Advanced Flutter eğitimi, daha önce uygulama geliştirme tecrübesi kazanmış kişiler için tasarlandı.
  Bu ön koşullar, farklı eğitim veren kurumlar tarafından değişebilir. Ancak genel olarak, Advanced Flutter eğitimi için Flutter ve programlama hakkında temel seviyede bilgi ve tecrübe sahibi olmanız beklenir.

Kimler Katılmalı

Advanced Flutter eğitimine katılmak isteyen kişiler şunlar olabilir:  
 1. Temel seviyedeki Flutter eğitimini tamamlamış olan uygulama geliştiricileri: Eğitim, Flutter ile uygulama geliştirme tecrübesi olan ve daha ileri seviyede bilgi ve tecrübe kazanmak isteyen geliştiriciler için tasarlandı.
 2. Mobil uygulama geliştirme konusunda ilgisi olan veya tecrübesi olan profesyoneller: Advanced Flutter eğitimi, mobil uygulama geliştirme konusunda ilgisi olan veya tecrübesi olan profesyoneller için uygun bir fırsattır.
 3. Gelişmiş widgetler, performans optimizasyonları ve uygulama dağıtımı gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler: Advanced Flutter eğitimi, ileri seviye Flutter özellikleri, widgetler ve performans optimizasyonları hakkında detaylı bilgi sunar.
  Bu liste tamamı değildir ve farklı kişiler farklı nedenlerle Advanced Flutter eğitimine katılabilirler. Ancak genel olarak, Advanced Flutter eğitimi, Flutter ile uygulama geliştirme konusunda tecrübesi olan veya daha ileri seviyede bilgi ve tecrübe kazanmak isteyen kişiler için uygundur.

Outline

Introduction

Introducing the advanced features of Flutter

Migrating Apps to Flutter

 • Best practices
 • Common issues
 • Examples
 

Working with animations and motion widgets

 • Animation types
 • Widgets
 

Integrating with Phone

 • Understanding permissions
 • Accessing contacts
 • Taking pictures
 

Integrating Firebase

 • Overview of Firebase
 • Understanding Firebase Projects
 • Setting up Firebase with Flutter
 • Implementing Firebase authentication
 • Using Firebase database and storage
 • Adding FlutterFire plugins
 • Setting up Analytics and Dashboards
 • Examples
 

Troubleshooting

Eğitim Talep Formu