fbpx
Generic filters
Search in title

Advanced Programming in C# Eğitimi

C# for Automation Test Engineers eğitimi, otomasyon test mühendislerine C# programlama dilini kullanarak test otomasyonu yazma becerilerini kazandırır.

Eğitim Hakkında

Advanced Programming in C# Eğitimi, C# programlama dili hakkında daha ileri seviyede bilgi ve beceri kazanmayı amaçlayan bir eğitimdir. Bu eğitim, C# programlama dilleri temel kavramlarını öğrenmiş olanlar için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, konular arasında gelişmiş OOP (Object Oriented Programming – Nesne Yönelimli Programlama), veri yapıları, multithreading, I/O operasyonları, LINQ (Language Integrated Query – Dil İçi Sorgulama), Exception handling (istisna yönetimi), ve daha pek çok konu içermektedir.

 

Advanced C# programlama, C# programlama dilinin daha karmaşık ve gelişmiş özelliklerinin kullanılması anlamına gelir.

 

C#, masaüstü uygulamaları, web uygulamaları, mobil uygulamalar ve oyunlar dahil olmak üzere çok çeşitli yazılım uygulamaları geliştirmek için yaygın olarak kullanılan güçlü, çok yönlü bir programlama dilidir.

C#, Microsoft tarafından geliştirilen ve .NET platformu üzerinde çalışan güçlü, tip güvenli ve nesne yönelimli bir programlama dilidir. Bununla birlikte, masaüstü uygulamaları, web uygulamaları, mobil uygulamalar ve oyunlar gibi çok çeşitli yazılım uygulamalarının geliştirilmesinde kullanılır.

C# dilinin sunduğu özellikler arasında bellek yönetimi, hata ayıklama, kolay veritabanı bağlantısı ve geniş bir sınıf kitaplığı bulunmaktadır. Bu, geliştiricilere çeşitli projeler üzerinde çalışma esnekliği sağlar ve hızlı prototipleme ve geliştirme süreçlerine imkan verir.

C#, sadece Windows platformunda değil, Xamarin ve .NET Core sayesinde Linux ve macOS dahil olmak üzere çeşitli platformlarda uygulamalar geliştirmeyi de mümkün kılar. Ayrıca, Unity oyun motoru ile entegrasyonu sayesinde, C# popüler ve geniş kapsamlı bir oyun geliştirme dili olarak da kullanılmaktadır.

 

Ayrıca, Advanced Programming in C# Eğitimi, .NET framework hakkında daha fazla bilgi ve uygulama becerisi kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu eğitim, gelişmiş C# programlama tekniklerini ve tasarım kalıplarını öğrenmeyi içermektedir. Ayrıca, uygulamalı olarak sunulmaktadır. Eğitim, profesyonel seviyede C# programlama yapmak isteyenler için faydalı bir programdır. Böylece, katılımcıların kariyerlerinde ilerlemelerine yardımcı olmaktadır.

Eğitimlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Neler Öğreneceksiniz?

Advanced Programming in C# eğitiminde şunları öğrenebilirsiniz:  
 1. C# dilinin gelişmiş özellikleri ve kullanımı
 2. Nesne yönelimli programlama kavramları ve uygulamaları
 3. Veri yapıları (Array, List, Stack, Queue, Tree, Hash Table vb.) ve algoritmaları
 4. Dosya işlemleri ve veri saklama
 5. İleri seviyede fonksiyonlar, lambda ifadeleri ve linq sorguları
 6. Exception handling (hata yönetimi)
 7. Asenkron programlama ve multi-threading
 8. Garbage Collection ve bellek yönetimi
 9. Reflection ve attribute kullanımı
    Bu liste eğitimin içeriği ile ilgili genel bir fikir vermek içindir ve eğitim verilen yerden ve verilen eğitmen tarafından değişebilir.

Ön Koşullar

C# Advanced Programming eğitimi için genellikle şu ön koşulların yerine getirilmiş olması beklenir:
 • C# programlama dili temel kavramlarının iyi bir şekilde anlaşılmış olması: Değişkenler, döngüler, fonksiyonlar, veri türleri, OOP vb.
 • .NET framework hakkında temel bilgi: .NET çerçevesi, Assembly, Namespace vb.
 • Programlama deneyimi: C# veya başka bir programlama dili ile deneyimli olmak.
Eğitim sunan kişi veya kurumlar, katılımcıların bu ön koşulları yerine getirmiş olmasını isteyebilir veya daha fazla eğitim vermeye ihtiyaç duyabileceklerdir.

Kimler Katılmalı

C# Advanced Programming eğitimi, aşağıdaki kişiler için uygun olabilir:
 • C# programlama dili temel kavramlarını öğrenmiş olanlar: Eğitim, daha ileri seviyede C# programlama becerileri kazanmak isteyenler için uygundur.
 • .NET çerçevesi ile uygulama geliştirmek isteyenler: Eğitim, .NET çerçevesi ile uygulama geliştirme becerilerini geliştirmek isteyenler için faydalıdır.
 • Profesyonel programlama deneyimi olanlar: Eğitim, C# programlama dillerinde profesyonel seviyede performans sağlamak isteyenler için faydalıdır.
 • Gelişmiş C# tekniklerini öğrenmek isteyenler: Eğitim, gelişmiş C# tekniklerini ve tasarım kalıplarını öğrenmek isteyenler için uygundur.
Bu liste tamamen eğitim sunan kişi veya kurumun hedeflediği katılımcı profiline dayalıdır.

Outline

 • Windows Forms Programming (Optional WPF)
 • Multithreading in C#
 • Handling Graphics with GDI+
 • Attributes, Exception Handlers and Event Logging
 • Fetching Type Information
 • Accessing the File System
 • Working with Streams, Threads, and Tasks
 • Asynchronous Programming with .NET Core
 • Implementing Code Access Security
 • Debugging and Compiling Your Application
 • Creating web applications for .NET Core
 • Web Methods, Web Services, and Asynchronous Web Services
 • Deploying Your Application

Eğitim Talep Formu

C++ Eğitimi

C++ Eğitimi: Güçlü ve Hızlı Uygulamaların Temel Taşı Kurumlar için C++ Eğitiminin Önemi İşletmelerde Verimlilik ve Performans için C++’ın Rolü C++, yüksek performanslı ve verimli

Eğitimi İncele »

C++ 11 Programlama Eğitimi

C++11 programlama eğitimi, C++’ın 2011 sürümünün etkileyici özelliklerini öğretir. C++11, modern ve verimli yazılım geliştirme imkanları sunar. Programlama temelleri bu eğitimde ayrıntılı bir şekilde incelenir.

Eğitimi İncele »

C++ Programlama Eğitimi

C++ programlama eğitimi, katılımcılara C++ diliyle uygulama geliştirme becerisi kazandırır. Veri yapıları, etkili veri yönetimini öğretir ve anlamak için kritiktir. Nesne yönelimli programlama, karmaşık yapıları

Eğitimi İncele »

C++ ile Güvenli Kodlama Eğitimi

C++ ile Güvenli Kodlama Eğitimi, çok önemlidir. Bu eğitim, yazılım güvenliğini artırmayı amaçlar. Katılımcılar, güvenli kodlama tekniklerini öğrenirler. Aynı zamanda, C++ dilinin güvenlik özelliklerini keşfederler.

Eğitimi İncele »

Qt Programming Eğitimi

Qt Programming Eğitimi, yazılım geliştiriciler için çok değerlidir. Bu eğitim, Qt kütüphanesinin temellerini öğretir. Aynı zamanda, platformlar arası uygulama geliştirmeyi kolaylaştırır. Katılımcılar, GUI (Grafik Kullanıcı

Eğitimi İncele »
C# for Automation Test Engineers eğitimi, otomasyon test mühendislerine C# programlama dilini kullanarak test otomasyonu yazma becerilerini kazandırır.

C# Eğitimi

C# Eğitimi: Güçlü ve Kapsamlı Uygulamaların Temeli Kurumlar için C# Eğitimlerinin Önemi İşletmelerin Verimliliği ve Güçlü Uygulamalar için C#’ın Rolü C#, Microsoft tarafından geliştirilen ve

Eğitimi İncele »